Warsaw Summer Jazz Days 2016
The-Forest-Tuner

The Forest Tuner

10 LIPCA

Mateusz Sobiechowski – piano, Adam Tadel – bass, Piotr Budniak – drums, Szymon Białorucki – trombone

Kwartet The Forest Tuner wymyka się z głównego nurtu wschodzących zespołów jazzowych. Najbardziej ceni prostotę, przez co tworzy muzykę przejrzystą i bogatą w piękno akustycznego brzmienia instrumentów. Dziecięce niemal melodie opowiadane są przez muzyków z ogromną dojrzałością. Muzyka kwartetu urzeka tanecznością, poczuciem humoru i szczerą radością płynącą od wykonawców.

The Forest Tuner powstał w 2014 roku, z inicjatywy Szymona Białoruckiego, po okresie studiów, które odbył w Hochschule Luzern (Szwajcaria), kształcąc się u wybitnego puzonisty – Nilsa Wograma.

Kwartet ten, to połączenie kreatywnych osobowości Mateusza Sobiechowskiego, Adama Tadela Piotra Budniaka oraz Szymona Białoruckiego – studentów i absolwentów Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach. Mają oni w swoim dorobku nagrody i występy na największych festiwalach w Polsce i Europie: Getxo Jazz, B-Jazz, EuropaFest, Warsaw Summer Jazz Days, Jazz Juniors, Krokus Jazz Festival, Czech Jazz Contest i inne. Członkowie zespołu współpracowali lub współpracują m.in. z artystami takimi jak: Janusz Muniak, Mike Russell, Zbigniew Namysłowski, Ori Dakari, Jan Smoczyński, Nikola Kołodziejczyk…

Skład:
Szymon Białorucki – puzon
Mateusz Sobiechowski – fortepian
Adam Tadel – kontrabas
Piotr Budniak – perkusja