Warsaw Summer Jazz Days 2016
John-Medeskis-Mad-Skillet

John Medeski`s Mad Skillet

9 LIPCA

John Medeski – keybd, Kirk Joseph – sousaphone, Terence Higgins – drums, Will Bernard – guitar

Początkiem zespołu był koncert podczas nowoorleańskiego festiwalu w 2015roku. Wtedy narodził się Mad Skillet, kopiąc i krzycząc, śmiejąc się i płacząc, przedstawiając przekrój jazzu, bluesa, psychodelic rock i R&B przesiąkniętych groovem Nowego Orleanu.

Zespół  tworzą klawiszowiec John Medeski ( Medeski, Martin & Wood), nowoorleański  mistrz Kirk Joseph (Dirty Dozen Band, Backyard Groove), gitarzysta Will Bernard i perkusista Terence Higgins (Dirty Dozen Band, Ani DiFranco).

John Medeski: „Terence i Kirk to doskonała sekcja rytmiczna. Są przepełnieni muzyczną tradycją Nowego Orleanu, ale zawsze gotowi do tworzenia w dowolnym kierunku, w którym muzyka.  Niezmiernie rzadko zdarza się znaleźć muzyków o tak głębokich muzycznych korzeniach, którzy są również otwarci na eksperymenty. `Zawsze bardzo chciałem z nimi zagrać, aby poczuć się jak Superman wychodzący z budki telefonicznej! „.
John Medeski znany jest ze swego energetycznego podejścia do jazzu, głównie w  ramach pionierskiego trio Medeski, Martin & Wood.  Współpracuje często z Johnem Zornem, Johnem Scofieldem, jak również  gra w super-grupie chwalony super-grupy The Word, Spectrum Road and Phil &b Friends . W 2013 roku wydał solowy album fortepianowy „A Different Time” w Okeh/Sony Records.